kije do nordic walking Gymstick: fitness, rehab kije do nordicwalking

Media piszą o nas: http://www.aktivpro.pl/pisza_o_nas.php

 

 

Gymstick został stworzony kilka lat temu przez pracowników Fińskiego Instytutu Sportu w Lahti. Bazował na dwóch dobrze znanych koncepcjach ćwiczeń z przyborami: lasce gimnastycznej oraz gumowych pasach do ćwiczeń fizycznych. Wcześniej zdobyte doświadczenia w używaniu tych dwóch przyborów poddały twórcom pomysł połączenia ich w jedną całość, przez co można było stworzyć sprzęt bardziej skuteczny, który posiada dużo szersze zastosowanie.

W ten sposób powstał przybór, który wygląda dość niepozornie. Jest to kij z włókna szklanego, do którego przymocowane są dwie elastyczne gumy. Gumy mają na obu końcach pętle, które podczas większości ćwiczeń są zaczepione o stopy. W ten sposób otrzymujemy np. sztangę lub hantle ważące zaledwie 30 dag. Dodatkowo możemy zwiększać obciążenie „w biegu”, w trakcie wykonywania ćwiczeń, nawijając gumy na drążek. Pozwala to znacznie zwiększyć efektywność ćwiczeń i dopasować je do możliwości ćwiczącego.
 


  
Podczas zajęć Gymstick bardzo istotne jest dopasowanie obciążenia do możliwości ćwiczącego. Do dyspozycji jest pięć rodzajów przyboru, różniących się oporem elastycznych gum. Dla ułatwienia każdy poziom oporu oznaczony jest innym kolorem:

Zielony - lekki (opór 1-10 kg), dla osób w podeszłym wieku oraz do rehabilitacjiNiebieski - średni (opór 1-15 kg), dla kobiet i juniorówCzarny - mocny (opór 1-20 kg), dla sprawnych fizycznie kobiet, mężczyzn oraz młodych sportowcówSrebrny - ekstra mocny (opór 1-25 kg), dla mężczyzn i sportowców do ćwiczeń siłowychZłoty - ekstra super mocny (opór 1-30 kg), dla wyczynowych sportowców do treningu siłowego

Co dają ćwiczenia Gymstick?

W nawiązaniu do dwóch różnych komponentów, które tworzą Gymstick, laska może być stosowana do ćwiczeń utrzymywania prawidłowej ruchomości w poszczególnych stawach oraz poprawy postawy ciała. Guma natomiast poprzez stawianie oporu podczas ćwiczeń, służy m.in. do kształtowania masy mięśniowej: zwiększania siły i wytrzymałości mięśni. Gymstick łączy zatem zalety laski gimnastycznej i gum oporowych.

- Gymstick jest przyborem fitness, mającym wiele zastosowań. Można dzięki niemu poprawić m. in. sprawność i kondycję fizyczną, gibkość i koordynację, siłę oraz wytrzymałość mięśni.
Treningi Gymstick są łatwo dostępną, skuteczną i prostą formą ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

- Gymstick jest łatwym i prostym sposobem zapobiegania powstawania zwiększonego napięcia mięśniowego. Pozwala również na łatwe rozładowanie oraz zmniejszenie stresów towarzyszących na co dzień.

- Trening za pomocą Gymstick poprawia krążenie krwi w mięśniach, ruchomość kręgosłupa i stawów, wpływa także na  poprawę szybkości przekazywania impulsu nerwowego do mięśnia.
- Ćwiczenia Gymstick są bardzo skuteczne, ponieważ są wszechstronne. Nie skupiają się tylko na dużych grupach mięśni, ale także na tak zwanych mięśniach posturalnych, pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała, a także uczą jak ją kontrolować oraz jak poprawić koordynację ruchową, szybkość reakcji i równowagę.

- Trening Gymstick jest świetnym sposobem polepszenia bilansu mięśniowego poprzez rozciąganie napiętych mięśni przy jednoczesnym wzmacnianiu ich słabych partii.

- Stosowanie Gymstick czyni trening bardziej kompletnym, rozwija ciało w sposób bardziej zróżnicowany niż to można osiągnąć, stosując powszechnie znane dotąd ćwiczenia i urządzenia dostępne w większości klubów fitness.


Dla kogo jest Gymstick?

Gymstick jest na tyle uniwersalną formą aktywności, że wykorzystywany jest w bardzo wielu odległych dyscyplinach. Różnorodność ćwiczeń oraz możliwość dopasowania obciążenia sprawia, że z równym powodzeniem może być wykorzystywany w treningu wyczynowych sportowców oraz w procesie rehabilitacji. Stosując Gymstick można bardzo precyzyjnie zaprojektować trening zawodnikom różnych dyscyplin sportowych lub rehabilitację osób z określonymi schorzeniami.

Wszechstronność Gymstick pozwala go stosować ludziom w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Doskonale nadaje się dla osób, które nie mogą korzystać z innych form aktywności ruchowej. Zalecany jest więc osobom w podeszłym wieku oraz otyłym, które dzięki jego zastosowaniu mają możliwość zdobycia i utrzymania zdrowia oraz sprawności fizycznej.

Gymstick jest  nie tylko świetnym narzędziem do ćwiczeń, ale także częścią całościowej koncepcji fitness, która obejmuje wszystkie zagadnienia z tym związane - od sprzętu aż do wyszkolonych instruktorów zajęć grupowych. Koncepcja ta szybko zdobyła popularność wśród zarówno regularnie ćwiczących entuzjastów fitness, jak i światowej klasy sportowców, ponieważ jest bardzo prosta i efektywna.


Gymstick w Polsce

Gymstick pojawił się w Polsce w 2006 roku. Wówczas to fundacja Aktywni, zajmująca się popularyzacją tej formy aktywności w naszym kraju, zorganizowała kurs na instruktorów Gymstick. Szkolenie poprowadzili współtwórca przyboru - Risto Kasurinen i międzynarodowy instruktor Gymstick - Mikko Paunonen. Fundacja Aktywni, jako niepubliczna placówka oświatowa, jest jedyną w Polsce instytucją prowadzącą szkolenia Gymstick. W ciągu trzech lat zorganizowała ich kilkadziesiąt, a uprawnienia uzyskało ponad 500 osób. Wśród nich są specjaliści z bardzo różnych dziedzin: trenerzy, instruktorzy fitness, nauczyciele wychowania fizycznego, lekarze, rehabilitanci itp.
Kursy, organizowane przez fundację Aktywni przy współpracy Gymstick Polska, bazują na programach szkoleniowych Gymstick International. Szkolenie podstawowe trwa osiem godzin i obejmuje przede wszystkim: różne formy wykorzystania przyboru, strukturę zajęć indywidualnych i grupowych, zasady doboru treningu do możliwości i oczekiwań ćwiczących, bezpieczeństwo ćwiczeń. Absolwenci kursów otrzymują wsparcie merytoryczne w swojej dalszej pracy oraz możliwość dalszego podnoszenia kwalifikacji podczas kursów na międzynarodowych instruktorów Gymstick.
Gymstick zyskał już uznanie specjalistów w naszym kraju. Zdobył złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas targów FIT-EXPO Fitness, Body & Fashion, został wyróżniony podczas VII Targów Rehabilitacji, Sanatoriów i Uzdrowisk REHMED-EXPO w Kielcach oraz został uznany za „Medyczny Produkt Roku 2007” podczas Śląskich Targów Medycznych Expomed.


Więcej o Gymstick:

http://www.aktivpro.pl/gymstick/

 

Więcej o Nordic Walking: http://www.aktivpro.pl/nordicwalking/

 

Regulamin sklepu Aktywni

Pozostałe regulaminy:

http://www.aktivpro.pl/regulaminy.php?r=4

1  2  3  4  5  6  7  8  9  0  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z    A-Z
Wyświetlono rekordy od 1 do 5 (z 5 znalezionych)
Stron:  1 


Cena: 680,00zł
Cena: 580,00zł
Cena: 580,00zł
Cena: 480,00zł
Cena: 180,00zł
Cena: 150,00zł
Cena: 210,00zł
Cena: 150,00zł
Cena: 35,00zł
Cena: 20,00zł


Wyświetlono rekordy od 1 do 5 (z 5 znalezionych)
Stron:  1 
Facebook
Promocje


Cena: 180,00zł
Cena: 150,00zł